eng | ua
«« Назад до списку

Завершена реалізація крос-секційного дослідження «Моніторинг поведінки та поширеності ВІЛ-інфекції серед осіб, які надають сексуальні послуги за винагороду, як компонент епіднагляду за ВІЛ другого покоління»
 


ГО «Український інститут соціальних досліджень імені Олександра Яременка» завершив реалізацію інтегрованого біоповедінкове дослідження серед осіб, які надають сексуальні послуги за винагороду (РКС), що проводилося з вересня 2015 року до лютого 2016 року.

Дослідження проведене на національному рівні у 27 містах. В рамках проекту було здійснено два компонента:

1.    соціологічній – під час якого проведено опитування 4300 респондентів;

2.    епідеміологічний – під час якого проведено тестування 4300 респондентів на ВІЛ, гепатит В, гепатит С, а також взято 762 зразка сухої краплі крові (СКК) для визначення вірусного навантаження ВІЛ у респондентів.  

 Ноу-хау біоповедінкового дослідження серед РКС у 2015 році було те, що приймати участь у проекті могли не лише жінки, а й чоловіки, що надають сексуальні послуги за винагороду. Таким чином, серед 4300 респондентів у дослідженні прийняли участь 4262 жінки та 38 чоловіків. Серед всіх опитаних чоловіків 50% представлено у вибірці м. Кіровоград, всього 19 чоловіків.  

 Наразі, результати дослідження у вигляді масивів даних передані Замовнику (МБФ «Альянс громадського здоров’я») для подальшого аналізу та підготовки аналітичного звіту.

 
Версия для печати

Український Iнститут Соцiальних Дослiджень (C) 2005