Skip to main content

Хвиля HBSC – 2014

Національний звіт

Публікація «Показники та соціальний контекст формування здоров’я підлітків» підготовлена за результатами опитування учнівської молоді та керівників навчальних закладів в Україні, яке проведене в межах міжнародного проекту «Health Behaviour in School-aged Children» (HBSC) – «Здоров’я та поведінкові орієнтації учнівської молоді України» в 2014 році.

В звіті проаналізовано вплив соціального середовища на формування здоров’я учнівської молоді віком 11–17 років, зокрема батьківської сім’ї та шкільного оточення.  В цій хвилі взяли участь 11 390 осіб.

Результати дослідження формують уявлення про оцінку здоров’я та спосіб життя української молоді: режим харчування, сприйняття власного тіла, фізичну активність, психологічний клімат та комфорт, образи та насильство, шкідливі звички, статеву культуру та поінформованість про ВІЛ/СНІД.

Робота адресована як тим, хто готує і приймає в Україні рішення з питань збереження здоров’я, формування здорового способу життя та виховання здорової поведінки української молоді, що навчається (керівникам органів державної влади і управління, впливовим політикам і громадським діячам тощо), так і вчителям, медпрацівникам, молодіжним лідерам, волонтерам молодіжних громадських організацій, тобто тим людям, які безпосередньо займаються профілактикою ризиків, наданням знань і прищепленням молоді життєво необхідних навичок здорової поведінки.

 

Міжнародний звіт

GROWING UP UNEQUAL: GENDER AND SOCIOECONOMIC DIFFERENCES IN YOUNG PEOPLE’S HEALTH AND WELL-BEING

У цьому міжнародному звіті «Зростання нерівними: гендерні та соціально-економічні відмінності у здоров’ї та добробуті молодих людей» представлено результати опитування 2013/2014 років, де зібрано дані майже 220 000 молодих людей у ​​42 країнах Європи та Північної Америки. Дані зосереджуються на соціальному контексті (стосунки з сім’єю, однолітками та школою), наслідках для здоров’я (суб’єктивне здоров’я, травми, ожиріння та психічне здоров’я), поведінці щодо здоров’я (схеми харчування, чищення зубів і фізичної активності) та ризикованій поведінці (вживання тютюну, алкоголь і марихуана, сексуальна поведінка, бійки та знущання), які стосуються здоров’я та благополуччя молодих людей. У звіті також відображені нові пункти щодо підтримки сім’ї та однолітків, міграції, кібербулінгу та серйозних травм.

Дивіться звіт тут: