Skip to main content

ПРО НАС СЬОГОДНІ

Досліджуємо заради змін на краще
Український інститут соціальних досліджень імені Олександра Яременка є правонаступником Українського інституту соціальних досліджень, заснованого у 1991 році.

ГО «Український інститут соціальних досліджень імені Олександра Яременка» є колективним членом Соціологічної асоціації України (свідоцтво №5 від 21 квітня 2000 року) та акредитована у Соціологічній асоціації України як дослідницька соціологічна організація (акредитаційний сертифікат №004 від 9 квітня 2009 року). 

За роки роботи ми напрацювали багатий досвід проведення наукових соціологічних та соціальних досліджень у сфері сім’ї, дітей, молоді, інтересів та потреб населення, соціальної політики, міграційних процесів, гендерної політики, ринку праці та трудових відносин, прав людини, питань державних послуг, поведінкових досліджень серед уразливих груп населення з використанням різних методик,  питань громадянського суспільства, проблем та поглядів сучасної молоді,  демократизації, перехідних досліджень, євроінтеграції. 

З 1994 року кожні чотири роки наша громадська організація разом із партнерами проводить національне опитування учнів в межах міжнародного проекту «Європейське опитування учнів щодо вживання алкоголю та інших наркотичних речовин/The European School Survey Project on Alcohol and Other Drugs(ESPAD)». 

З 2001 року раз на чотири роки ми здійснюємо опитування учнів в межах Міжнародного проєкту «Здоров’я та поведінкові орієнтації учнівської молоді»/Health Behaviour in School-aged Children (HBSC) study.

Участь у цих міжнародних проєктах є важливою складовою створення загальноєвропейської картини стану здоров’я та інших актуальних аспектів життя сучасних підлітків, врахування проблем українських підлітків.

Ми володіємо різними видами досліджувальних методів (якісних та кількісних):
  • онлайн опитування;

  • експертні полюси спеціалістів, які займаються досліджуваною проблемою;
  • кейс-стаді, тощо;
  • кабінетні дослідження;
  • соціальне картування;
  • моніторинг та оцінка;
  • аналіз витрат;
  • швидка оцінка даних;
  • формуючі, крос-секційні, біоповедінкові дослідження, тощо.

Щороку ми проводимо понад 10 тисяч особистих інтерв’ю, 300 напівструктурованих інтерв’ю, 200 глибинних інтерв’ю та 50 фокус-груп. 

Наша Громадська організація співпрацює з провідними державними, приватними, іноземними та міжнародними організаціями та установами, залучає до проєктів вітчизняних та іноземних вчених.