eng | ua

 

EVS

http://www.europeanvaluesstudy.eu/

 

WVS

http://www.worldvaluessurvey.org/

Нідерланди) під егідою Яна Керкгофса і Рууда де Мура був ініційований проект „Дослідження Європейських Цінностей” (European Values Study, EVS), з метою вивчення подібностей і відмінностей соціальних цінностей європейських країн. Це унікальне дослідження про те, що люди думають про життя, дозвілля і роботу, сім’ю і шлюб, релігію і моральні настанови, політику та суспільство, національну ідентичність та навколишнє середовище.

Україна долучилася до дослідження в 1999 р. під час третьої хвилі, і пізніше брала участь в наступної хвилі дослідження в 2008 р.

 

 

Європейське дослідження від самого початку вийшло за межі Європи. Провідною фігурою розширення досліджень цінностей по всьому світу був Рональд Інглгарт із Мічиганського університету (США). У результаті в 1981 р. опитування було проведене в США, Канаді та деяких інших країнах. Внаслідок цього з’явився партнерський проект – „Світове Дослідження Цінностей” (World Values Survey, WVS).

Першу (1981–1984 рр.) і другу (1989–1993 рр.) хвилі дослідження обидва проекти проводили спільно, а потім керівники „Світове Дослідження Цінностей” вирішили проводити дослідження кожних п’ять років.

Перше опитування в Україні в рамках цього проекту проводилося в 1996 р. Наступні хвилі дослідження були проведені в 2006, 2011 та 2020 роках.

„Дослідження Європейських Цінностей” і „Світове Дослідження Цінностей” являють собою довгострокові порівняльні проекти, за допомогою яких можна дізнаватися про основні риси і цінності окремих суспільств. Ці дослідження дають змогу бачити динаміку змін у суспільному розвитку та робити компаративний аналіз різних суспільств, як загалом, так і за окремими блоками.

Науковий керівник проектів в Україні – О.М. Балакірєва, канд. соціол. наук. 

·    Трансформація ціннісних орієнтацій в українському суспільстві / Український соціум №2, 2007

Докладніше>>>

·         Демократичні цінності в українському суспільстві / Український соціум №3, 2007

        Докладніше>>>

·         Ціннісні орієнтації українського суспільства / Український соціум №2, 2008

       Докладніше>>>

·        Молодь України: спосіб життя та ціннісні орієнтації / Український соціум №4, 2010

Докладніше>>>

·        Інформаційна брошура: Ціннісні орієнтації сучасної молоді України

Докладніше>>>

Український Iнститут Соцiальних Дослiджень (C) 2005