Національний звіт
Публікація «Соціальна обумовленість і показники здоров’я підлітків та молоді» підготовлена за результатами опитування учнівської молоді та керівників навчальних закладів в Україні, проведеного в межах міжнародного проекту «Health behaviour school-aged children» (HBSC) – «Здоров’я та поведінкові орієнтації учнівської молоді України» в 2018 році.
Хвиля 2018 року охопила 13 337 осіб.
Отримані результати дослідження дали можливість підготувати ґрунтовний аналіз стосовно ключових показників стану здоров’я та ставлення підлітків до свого здоров’я, соціального самопочуття та існуючих моделей поведінки; проаналізувати вплив сім’ї, школи, середовища підлітків на поведінкові орієнтації щодо збереження власного здоров’я. У звіті також представлена динаміка окремих показників.
Аналіз отриманих даних дає підстави визначити пріоритети формування навичок здорового способу життя з урахуванням особливостей різних статево-вікових груп і надати відповідні рекомендації.
Міжнародний звіт
SPOTLIGHT ON ADOLESCENT HEALTH AND WELL-BEING
У новому звіті «В центрі здоров’я та добробут підлітків» 2017/2018 років міститься інформація про фізичне здоров’я, соціальні стосунки та психічне благополуччя 227 441 учня віком 11, 13 та 15 років, які проживають у 45 країнах.
У дослідженні розглядається зростання використання цифрових технологій паралельно зі змінами в психічному добробуті молоді в Європейському регіоні.
У звіті продемонстровано, що загальне психічне благополуччя погіршується у міру дорослішання дітей, у той час як дівчата, порівняно з хлопцями, особливо ризикують мати негативні наслідки поганого психічного самопочуття.
До опитування HBSC у 2017/2018 роках було внесено нові пункти щодо комунікації в електронних медіа та кібербулінгу, а також переглянутий показник щодо сімейного харчування; вперше в міжнародному звіті включено вимірювання індивідуальних скарг на здоров’я та недостатню вагу.
Порівняно з даними 2014 року приблизно в третині країн було виявлено збільшення частки підлітків, які відчувають тиск від шкільного навантаження, і зменшення кількості молоді, яка зазначає, що їй подобається школа. У більшості країн ставлення до школи погіршується з віком, а задоволеність школою та підтримка з боку вчителів та однокласників зменшуються у міру збільшення тиску від шкільного навантаження.
Дивіться всі дані та їх аналіз у звіті.
Том 1: Ключові висновки
Том 2: Основні дані